№ 1
ТАЕКУОН-ДО ИМИТАТОРИ
Днес огромната популярност на Таекуон-До създаде имитатори и макар на моменти имитацията да е най-искрената форма на ласкателство, в случая с Таекуон-До това определено не е вярно. Да се имитира без пълно познаване на оригинала е опасно. Това е донякъде подобно на това да позволите на дете да играе с пистолет играчка, след което да му дадете истински пистолет и да очаквате детето да разбере разликата, без да му дава знания за функцията и ефекта на истински пистолет.
В повечето случаи на имитация, имитаторът просто имитира оригинала без никаква промяна. Обикновено това не причинява никаква вреда, при условие че този, който имитира, не променя оригинала (в случая Таекуон-До) чрез недоказани допълнителни техники, интерпретации, философия, терминология или системи и методи.
Когато се извършват неразрешени промени в оригиналното изкуство на Таекуон-До, тези имитатори създават изключително опасно и разяждащо влияние върху концепцията за Таекуон-До.
Опасно, защото дава на учениците на имитаторите усещане за владеене на техники, които са напълно необосновани в познаването на истинското бойно изкуство Таекуон-До.
Опасно е, защото ученикът може да стане учител и всички несъзнателно да предават своите фалшиви техники на другите, като по този начин усложняват грешката на фалшивото знание. Това ще доведе до ерозия на доверието от страна на сериозните ученици в Таекуон-До като доказано бойно изкуство.
Напоследък възникна объркване от използването на терминологията „ТАЕКУОН-ДО, КОРЕЙСКОТО ИЗКУСТВО НА САМОЗАЩИТА“, наблягам на думата корейски.
Днес, в Южна Корея, се превръща в практика безразборно да се прилага думата Taekwon-Do към бастардизирана имитация на истинското оригинално корейско бойно изкуство.
Генерал Чой Хонг Хи създава, развива изкуството на таекуон-до от началото на 1946 г., в това, което сега е известно в Южна Корея. Вярно е, че генерал Чой е роден в Корея и по време на разработването и въвеждането на Таекуон-До той живее там. Вярно е също, че основата на Таекуон-До датира от древното минало на Корея, но да наречем Таекуон-До чисто корейско е донякъде като една страна, която твърди, че е въвела огъня.
Истинското Taekwon-Do на генерал Чой не познава граници на държави; това е универсално изкуство за самозащита. Това също е изкуство, за което авторът на тази енциклопедия е посветил живота си, не само за да запази чистотата на оригинала
Таекуон-до е въведено от него през 1955 г., но за постоянно търсене на начини за подобряване на оригиналните техники. Само след изчерпателно проучване и доказателство за подобрение и ефективност промяната на оригинала е одобрена и включена в цялостното изкуство на Таекуон-До.
Тези томове са доказателство за упоритостта на генерал Чой да запази оригиналното Таекуон-До без недоказани имитации и със сътрудничеството на всички истински ученици по Таекуон-До, без значение от какъв клас, отсечете онези, които се стремят да унищожат учението му.
ИНФОРМАЦИЯ Е ПРЕВОД ОТ ЕНЦИКЛОПЕДИЯ ПО ТАЕКУОН-ДО